Kryptowaluta Ethereum

Ethereum, podobnie jak Bitcoin, cieszy się dużą popularnością. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tej kryptowaluty, przeczytaj poniższy artykuł.

obrazek prezentujacy

Czym jest Ethereum?

Ethereum to cyfrowa platforma, umożliwiająca budowanie różnorodnych zdecentralizowanych aplikacji. Ethereum, podobnie jak Bitcoin, działa poza kontrolą rządów i banków. Na pomysł utworzenia tej platformy wpadł VitalikowButerinow. Przy pomocy kilku współpracowników uruchomił on Ethereum w 2015 roku. Od tamtej pory waluta eter stała się drugą co do wielkości kryptowalutą. Obecnie Ethereum uznawane jest za najpoważniejszego konkurenta Bitcoina.

Ethereum czy Bitcoin – którą kryptowalutę wybrać?

Wiele osób zastanawia się, czym różni się Ethereum od Bitcoina. Otóż w jego przypadku po raz pierwszy zastosowano technologię blockchain. Jego system utrudnia kradzież, gdyż wszelkie maszyny w zdecentralizowanej sieci muszą wyrazić zgodę na warunki danej transakcji. Oznacza to, że osoba dokonująca płatności jest rzeczywistym właścicielem kryptowaluty. Bitcoinem można handlować na rynku otwartym oraz wydobywać go w kopalni kryptowalut.

Eher jest wydobywany tak samo, jak Bitcoin, lecz jego kopalnie mogą naliczać opłaty za potwierdzenie transakcji. Ponadto na Ethereum nie ma limitu, natomiast maksymalna ilość BTC, jaką można wydobyć, wynosi 21 mln. Różnicą między Bitcoinem a Ether jest również fakt, że ETH w przeciwieństwie do BTC, nie jest walutą powszechnie akceptowalną.

Warto również dodać, żeBitcoin i Ethereum operują na różnych protokołach, a ich procesy nie są od siebie zależne. Oznacza to, że transakcje, do których dochodzi na jednej z platform, niekoniecznie będą aprobowane na drugiej.

Gdzie i jak kupić Ethereum?

KryptowalutęEthereum, a właściwie Ether, można kupić w specjalnych kantorach oraz na giełdach. Jeśli zależy Ci na czasie, skorzystaj z usług kantoru. Nie będziesz musiał przechodzić w nim przez skomplikowaną weryfikację, przez co proces zakupu zostanie znacznie skrócony. Jeśli nie wiesz, jaki kantor kryptowalut wybrać, sprawdź ofertę: https://www.impily.com. Na tej stronie możesz kupić ETH za pomocą walut FIAT np. euro, a także za polskie złotówki.

Jak sprawdzać kurs Ethereum?

Istnieje kilka sposobów na monitorowanie kursu Ethereum. Pierwszym z nich jest śledzenie cen na giełdzie. Inną metodą jest kontrolowanie kursu w specjalnych kantorach np. na stronie https://www.impily.com. Znajdziesz na niej aktualne informacje o cenach zakupu oraz sprzedaży ETC. Pamiętaj, że koszty bardzo szybko się zmieniają, dlatego warto na bieżąco śledzić kurs, aby otworzyć lub zamknąć inwestycję w dobrym momencie.