bitcoin w laptopie

Bitcoin & Co .: odszyfruj kryptowalutę

Bitcoin: bańka czy waluta przyszłości?

„Czym jest kryptowaluta?”, – ten temat jest coraz częściej omawiany w mediach, sieciach społecznościowych i pubach. Ale pytanie mojego ojca zdziwiło mnie.

Natychmiast stało się jasne, że wyjaśnienie z Wikipedii szanowanego człowieka, który jednak stosunkowo niedawno zaczął opanowywać mechanizmy cyfrowego świata, prawie nie wystarczy.

Trzeba przyznać, że nadal trudno mi poradzić sobie z tymi wszystkimi systemami płatności, szyfrowaniem, a ponadto „kopaniem”.

Jedyne, co było oczywiste, to to, że jego ojciec był zainteresowany bitcoinem, który zalał wiadomości w zeszłym tygodniu, przekraczając kurs 10 000 $. A potem skoczył do 15 tysięcy. A potem do 17 …

Aby udzielić jasnej odpowiedzi na to pytanie, musieliśmy się trochę przygotować.

To właśnie się stało.

Gdzie to wszystko się zaczęło

Kryptografia – nauka o zapewnianiu poufności informacji – do płatności zaczęto wykorzystywać w 1990 r. Termin „kryptowaluta” pojawił się w 2009 roku, kiedy bitcoin stał się pierwszą tego rodzaju kryptowalutą.

Według felietonisty BBC, Briana Lafkina, „dziesięć lat temu pomysł futurystycznej niewidzialnej waluty, która nie ma nic wspólnego z żadnym rządem i żyje w Internecie, może być postrzegany jedynie jako wiarygodny szczegół w fabule The Matrix lub The Runner”.

Zgodnie z kierunkiem, w którym się przeprowadzamy, 200 milionów ludzi będzie próbowało osiągnąć kilka milionów bitcoinów

„Ale to wszystko: cyfrowa alternatywa dla banknotów i monet” – napisał.

Nadal nie jest oficjalną walutą, nie jest bity przez żaden rząd. Ale bitcoiny można płacić online, przesyłane kanałami cyfrowymi – omijając biurokratyczne ograniczenia dotyczące godzin bankowych, opłat transakcyjnych i czasów oczekiwania.

Na początku 2017 r. Jeden bitcoin był wart tysiąca dolarów, ale potem prawie co miesiąc zaczął przekraczać tysiące marek, w marcu pokonał uncję złota, w zeszłym tygodniu przekroczył 10 tysięcy dolarów, zbliża się do 20 tysięcy.

Podekscytowaniem jest fakt, że liczba bitcoinów jest ustalana przez twórców – około 21 milionów. Wszystkie, według szacunków, powinny zostać wyodrębnione do 2031 r.

Niektórzy analitycy ostrzegają, że bitcoin to bańka mydlana, która może pęknąć w dowolnym momencie. Inni przewidują, że przed nami jeszcze większe kursy.

Skąd pochodzi bitcoin?

Co to jest ogólnie, partner zarządzający agencji komunikacji cyfrowej Plus One DA Maxim Savanevsky już próbował wyjaśnić w naszym materialnym Bitcoinie: ile kosztuje wirtualne zaufanie?

Mówiąc wprost, jest to „unikalny zestaw liczb, którego nie można w żaden sposób powtórzyć i który jest zgodny z określonym algorytmem”.

Nadal nie jest jasne?

Cóż, spróbujmy tego: istnieją dwa sposoby na zdobycie bitcoinów – kup za tradycyjną walutę i „wyodrębnij” siebie. W przypadku „wydobywania” bitcoinów istnieją całe „farmy” ze złożonym sprzętem komputerowym. Mogą wyglądać na przykład tak:

Maszyny te wykonują złożone obliczenia, które poświadczają transakcje bitcoinami na całym świecie, a nagrodę za tych „górników” otrzymują nowe bitcoiny.

Ale możesz wyodrębnić kryptowalutę w domu, na skalę „nieprzemysłową” – za pomocą karty graficznej do komputera. Jak się okazuje, BBC Ukraina anonimowo powiedziała jednemu programistowi:

„Długo wiedziałem o istnieniu gospodarstw, w których są„ właścicielami ”(wyciąg. – wyd.), Nie rozumiałem jednak mechanizmu, a co najważniejsze – znaczenia. Jak powiedzieli mi moi przyjaciele, ich zarobki pokrywały miesięczne wydatki na lunch.

W lecie nastąpił bardzo poważny skok kursu niektórych alternatywnych monet. A potem wydawało się, że cały świat mylił się z „wydobywaniem”. Zrabowali te karty wideo jak głupcy. W ciągu około trzech miesięcy karty graficzne odpowiednie do wydobycia praktycznie zniknęły na Ukrainie, w Rosji, na Białorusi, w Polsce, a nawet w Niemczech.

Minęło jeszcze kilka miesięcy, rynek nieco się ustabilizował, a ja stopniowo zebrałem „minineralarza” z perspektywą skalowania, ale bez zadłużania się. Był to jeden z głównych warunków, które zbudowałem wewnętrznie – nie można się uzależnić.

Równolegle z „wydobywaniem”, im bardziej interesuje Cię ten cały temat, możesz także z powodzeniem handlować na giełdzie.

Dla mnie osobiście jest to raczej niewielki, ale stały pasywny dochód, miły miesięczny bonus”.

Według niego kwota, którą można zarobić, zależy od kwoty zainwestowanej w technologię.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *